İletişim

Anasayfa

Mobilya Sektörü

Doğrudan müşterilerimizin üretim şartlarına uygun çözümler üretmek için sahada kazandığımız  tecrübe, firmamıza;  mobilya ve ofis grubunda sünger ve teknik poliüretan parçalarının üretimi için yüksek performanslı ürünler geliştirmemizi sağlar.

Kalıp Ayırıcılar

Esnek Sünger, HR, Visco elastik, İntegral cilt, Elastomer gibi hammaddelerden üretilmiş parçaları kalıplardan deforme olmadan çıkarılması sağlamak için geliştirmiş olduğumuz su ve solvent taşıyıcılı kalıp ayırıcı ürünlerimizdir. Kullanım oranları ile operasyonel anlamda iş ortaklarımıza rakabetçi avantajlar sağlamaktadır. Ürünlerimiz kalıba zarar vermez ve kalıp kirliliği yaratmaz.

 

Müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına göre parça yüzey görünümünü hem parlak hem de mat hale getirmeye yönelik özel formüller geliştirebiliriz.

Temel Özellikler

Kuru cilt

Islak cilt

Parlak, yarı-parlak

Mat, yarı-mat

Yumuşak/orta/sert film

Düşük sarfiyat

Kullanım kolaylığı

Maliyet etkinliği

Yüzey düzgünlüğü

Çevre dostu

Sıvı

Renklendiriciler

Renkli Slabstock sünger imalatında, renkler farklı köpük türleri için teknik tanımlama kodu olarak kullanılırlar. Rengin sünger köpüğe bağlanma ve yayılma şekli çok önemlidir. Sünger köpüğün performans özelliklerini herhangi bir şekilde değiştirmemelidir. Altuğ Kimya renk ürünleri bu özellikleri karşılar. Bunlar tam olarak ilgili PU sistemlerine uyarlanır ve proseslerin sorunsuz ve en etkin biçimde çalışmasına yardımcı olur. Poliester veya polieter poliüretan sistemleri ile yüksek derecede uyumludur. Fitalat içermez.

 

Tüm PU tiplerine poliole otomatik olarak dozajlanması veya poliole direk karıştırmak  için uygundur. Renk formülasyonları standart RAL, Pantone renk Sistemine göre veya Müşterilerimize özel üretilir ve özelleştirilir.

 

Anti-UV katkı gerektiğinde eklenebilir.

Temel Özellikler

Tüm poliüretan sistemlerle mükemmel uyumluluk gösterir

Modern dispersiyon makineleriyle optimal pigment dispersiyonu

Yüksek boyama gücü

Bitmiş ürünün formuna zarar vermez

Mükemmel dozajlama ve reoloji özellikleri

Migrasyon yapmaz

Yüksek ışık haslığı

Kullanım oranı %1 ile %5 arası

Yüksek termal stabilitesi

Müşteriye özel üretim

İMP / İMC Kalıp İçi Boyalar

Özel olarak tasarlanmış ürün grubumuz, PU üretime uygun kalıp ayırıcı uygulamasından sonra kalıp içerisine uygulanarak ürüne ekstra fiziksel ve estetik koruma sağlarken kalıptan çıkan parçanın reaksiyon aşamasında oluşturabilecek olan harelenme ve yüzey bozukların oluşmasını engeller.

 

Kalıp içi boya, boya hazırlığı ve uygulama sürelerini önemli ölçüde düşürür ve kalıpta oluşan kusurları ortadan kaldırırken kalıplanmış parçaya istenilen efekti ve özelliği kazandırır.

 

Müşterilerimizi talebine göre su ve solvent bazlı olarak formüle edilmektedir.

 

Solvent bazlı ürünlerimiz Konsantre olarak üretilerek müşterimiz ihtiyaç durumuna göre İMP İNCELTİCİ 0019 ile seyrelterek kullanabilir.

 

Renk formülasyonları standart RAL, Pantone renk Sistemine göre veya Müşterilerimize özel üretilir ve özelleştirilir.

Avantajları

Mükemmel ışık haslığı

Mükemmel yapışma

Hızlı kuruma

Yüksek aşınma direnci

Elastikiyet

Sınırsız renk seçeneği

Kullanım Alanları

Bahçe mobilyaları, koltuk , kolçak ve sırtlıklar

Tıbbi Uygulamalar ve Teknik parçalar

Yardımcı Ürünler

Kalıp Hazırlayıcılar.

Kalıp ve Parça Temizleyiciler.

 

ALTUĞ KİMYA

Tell: +90 (212) 855 98 86

Fax: +90 (212) 855 98 84

Gaziantep: +90 (342) 235 25 46